→   İki veya üç kişilik konaklama

Soru: İki veya üç kişilik odada konaklamak istiyorum. Birlikte kalacağım kişileri kendim mi bulmam gerekiyor?

Yanıt: Evet. Birlikte konaklayacağınız kişilerin isimlerinin konaklama hizmetinden sorumlu acente personeline bildirilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda acente personeli katılımcılara yardımcı olabilecektir. Aile dışındaki üç kişilik oda (teker kişilik yatak) sayısı sınırlı olup, rezervasyon yaptırmadan önce konaklamadan sorumlu acente personeli ile görüşülmesi rica olunur.


 →  Otele giriş ve çıkış tarihleri

Soru: Otele giriş ve çıkış tarihlerinde uyulması gereken tarihler söz konusu mu?

Yanıt: Otele giriş 01 Şubat, çıkış ise 05 Şubat günüdür. Otelde konaklama yapacak katılımcıların, otel ödemesini 4 gecelik paket halinde yapması tavsiye edilir. Ancak giriş ve çıkış tarihleri isteğe bağlı olarak esnek olabilir. Bu durumda, katılımcılar konaklama yaptıkları geceleme kadar ödeme yapacaklardır. 04 Ocak 2017 günü çıkış konusunda sorun yaşanmaması için (otel çıkış saati öğle 12.00 olduğu için) katılımcıların bu günün gecesi için rezervasyon yapmaları önerilir.


→  Katılım belgesi

Soru: Seminer katılımcılarına katılım belgesi verilecek mi?

Yanıt: Evet. Seminer katılımcılarına, her seminerde olduğu gibi, bu yıl da “Seminer Katılım Belgesi” verilecektir.


→  Fatura

Soru: Katılımcılara fatura veriliyor mu?

Yanıt: Evet. Her katılımcının fatura adresini başvuru sırasında eksiksiz bir şekilde bildirmesi gerekmektedir.


→  Birden fazla seminere katılım

Soru: Aynı seminer döneminde birden fazla seminere katılım söz konusu oluyor mu?

Yanıt: Hayır. Seminerler eş zamanlı düzenlendiği ve herbir dersin sağlıklı işlemesi gerektiği için aynı dönem içerisinde birden fazla seminere katılım söz konusu değildir.


 →  Ücret iadesi

Soru: Seminere katılamama durumunda ücret iadesi ile ilgili uygulama nasıldır?

Yanıt: 05 Ocak 2017 tarihine kadar yapılacak başvurularda seminer ücreti iade edilmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir. Ancak, seminere katılamayacak kişi kendi yerine katılacak bir başkasını gönderirse, kendisinin ödediği ödeme önerdiği kişinin taksiti olarak işlem görecektir.


→  İstatistik paket programı

Soru: Katılacağım seminer için istatistik paket programı (SPSS, Lirsel, STATA vb.) gerekmektedir. Bu programları nasıl temin edebilirim?

Yanıt: İstatistik paket programlarının temini her katılımcının kendisinin çözmesi gereken bir durumdur.


→  Seminer kitapçığı

Soru: Katılımcılara seminer konularını içeren kitapçık dağıtılacak mı?

Yanıt: Katılımcılara seminer sunumlarının dinleyici notları şablonuna basılacak kitapçık herbir seminer için ücretsiz dağıtılacaktır.


→ Kırtasiye

Soru: Seminere gelirken yanımda kalem, not defteri, vb. getirmem gerekiyor mu?

Yanıt: Seminer katılımcılarına not defteri, kalem, seminer notları dağıtılacaktır.


 → Otele ulaşım

Soru: Otele ulaşım nasıl olacaktır?

Yanıt: Antalya Havalimanı ve Antalya Otogarı’ndan otele gidiş-dönüş için acente tarafından uygun fiyatla transfer sağlanacaktır. Bu konuda iletişim kısmındaki ilgili birimle görüşmeniz gerekmektedir. Kendi araçlarıyla gelecekler, otelin sitesinden konumu hakkında bilgi alabilirler (Sherwood Breezers Resort Lara Antalya http://www.sherwoodresort.com.tr)


 → Dış katılımcı ücreti

Soru: Otelde konaklama yapmadan seminere katılmak mümkün mü?

Yanıt: Evet, Otelde konaklama yapmayan katılımcıların üç günlük öğle yemeği ve ikramlar paketi olarak toplam 200 TL ödemeyi seminer sırasında ilgili acenteye yapması gerekmektedir.


→ Ek faaliyetler

Soru: Seminer katılımcıları dışında gelecek refakatçı ya da çocuklar için bir faaliyet olacak mı?

Yanıt: Evet, beraberinizde gelecek eş, çocuk ya da refakatçılar için, talep olması durumunda, üç gün süreyle resim kursu açılacaktır. Kurs saatleri, seminer saatleriyle paralel olacaktır. Ücreti 125 TL olup, malzemeler düzenleme kurulu tarafından karşılanacaktır.


→ Açılış ve kapanış

Soru: İlk ve son gün için bir faaliyet olacak mı?

Yanıt: Evet, 1 Şubat 2017 Çarşamba günü akşam 17.30-18.30 saatleri arası tanışma kokteyli; 4 Şubat 2017 Cumartesi günü akşamı da (21.00-23.00 arası) müzik dinletisi düzenlenecektir.