İki veya üç kişilik konaklama
Soru: İki veya üç kişilik odada konaklamak istiyorum. Birlikte kalacağım kişileri kendim mi bulmam gerekiyor?
Yanıt: Evet. Birlikte konaklayacağınız kişilerin isimlerinin konaklama hizmetinden sorumlu acente personeline bildirilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda acente personeli katılımcılara yardımcı olabilecektir. Aile dışındaki üç kişilik oda (teker kişilik yatak) sayısı sınırlı olup, rezervasyon yaptırmadan önce konaklamadan sorumlu acente personeli ile görüşülmesi rica olunur.


Otele giriş ve çıkış tarihleri
Soru: Otele giriş ve çıkış tarihlerinde uyulması gereken tarihler söz konusu mu?
Yanıt: I. Dönem için otele giriş 26 Ocak, çıkış 30 Ocak günüdür. II. Dönem için ise, otele giriş 30 Ocak, çıkış 3 Şubat günüdür. Otelde konaklama yapacak katılımcıların, otel ödemesini 4 gecelik paket halinde yapması tavsiye edilir. Ancak giriş ve çıkış tarihleri isteğe bağlı olarak esnek olabilir. Bu durumda, katılımcılar konaklama yaptıkları geceleme kadar ödeme yapacaklardır. 30 Ocak ve 3 Şubat günleri çıkış konusunda sorun yaşanmaması için (otel çıkış saati öğle 12.00 olduğu için) katılımcıların bu günleri gecesi için rezervasyon yapmaları önerilir.


Katılım belgesi
Soru: Seminer katılımcılarına katılım belgesi verilecek mi?
Yanıt: Evet. Seminer katılımcılarına, her seminerde olduğu gibi, bu yıl da “Seminer Katılım Belgesi” verilecektir.


Fatura
Soru: Katılımcılara fatura veriliyor mu?
Yanıt: Evet. Her katılımcının fatura adresini başvuru sırasında eksiksiz bir şekilde bildirmesi gerekmektedir.


Birden fazla seminere katılım
Soru: Aynı seminer döneminde birden fazla seminere katılım söz konusu oluyor mu?
Yanıt: Hayır. Seminerler eş zamanlı düzenlendiği ve herbir dersin sağlıklı işlemesi gerektiği için aynı dönem içerisinde birden fazla seminere katılım söz konusu değildir.


Ücret iadesi
Soru: Seminere katılamama durumunda ücret iadesi ile ilgili uygulama nasıldır?
Yanıt: 07 Ocak 2018 tarihine kadar yapılacak başvurularda seminer ücreti iade edilmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir. Ancak, seminere katılamayacak kişi kendi yerine katılacak bir başkasını gönderirse, kendisinin ödediği ödeme önerdiği kişinin taksiti olarak işlem görecektir.


İstatistik paket programı
Soru: Katılacağım seminer için istatistik paket programı (SPSS, Lirsel, STATA vb.) gerekmektedir. Bu programları nasıl temin edebilirim?
Yanıt: İstatistik paket programlarının temini her katılımcının kendisinin çözmesi gereken bir durumdur.


Seminer kitapçığı
Soru: Katılımcılara seminer konularını içeren kitapçık dağıtılacak mı?
Yanıt: Katılımcılara seminer sunumlarının dinleyici notları şablonuna basılacak kitapçık herbir seminer için ücretsiz dağıtılacaktır.


Kırtasiye
Soru: Seminere gelirken yanımda kalem, not defteri, vb. getirmem gerekiyor mu?
Yanıt: Seminer katılımcılarına not defteri, kalem, seminer notları dağıtılacaktır.


Otele ulaşım
Soru: Otele ulaşım nasıl olacaktır?
Yanıt: Antalya Havalimanı ve Antalya Otogarı’ndan otele gidiş-dönüş için acente tarafından uygun fiyatla transfer sağlanacaktır. Bu konuda iletişim kısmındaki ilgili birimle görüşmeniz gerekmektedir.


Dış katılımcı ücreti
Soru: Otelde konaklama yapmadan seminere katılmak mümkün mü?
Yanıt: Evet, Otelde konaklama yapmayan katılımcıların üç günlük öğle yemeği ve ikramlar paketi olarak toplam 375 TL ödemeyi seminer sırasında ilgili acenteye yapması gerekmektedir.


İki döneme kayıt
Soru: Her iki döneme de kayıt yaptırabilir miyim?
Yanıt: Evet. Her dönemden en fazla bir seminer olmak üzere her iki dönem seminerine de ayrı ayrı kayıt yaptırabilirsiniz. Herbir dönemin seminer kayıt ücreti 275 TL’dir. Bu şekilde kayıt yaptıran ve otelde konaklayan katılımcılar, odalarını değiştirmeden bir sonraki dönemin seminerine devam edebilirler.